TSE BELGELİ PASLANMAZ BACA

TSE CE BELGELİ PASLANMAZ BACA.ENDÜSTRİYEL PASLANMAZ ÇELİK BACA

200mm çap

100 Cm

316 kalite

CrNi çelik

Montaj için ayrıca bedel talep edilir

PASLANMAZ CRNİ LODOS ZEHİRLENMELERİNE KARŞI

BACA GERİ TEPMESİNİ ENGELENMESİ İÇİN ÖZEL TASARIM

TSE CE BELGELİ ENDÜSTRİYEL BACA İMALATI

SERTİFİKALI ÜRÜN .ÖZEL TASARIM İMKANLARI

LODOS BACASI ŞAPKASI FİYATLARI.LODOS ŞAPKASI FİYATLARI, LODOS BACA ŞAPKASI

KADIKÖY ,ŞİŞLİ,SARIYER,BAKIRKÖY,ÜMRANİYE²,BEŞİKTAŞ,BAŞAKŞEHİR,BEYKOZ PENDİK ,TUZLA,BEYLİKDÜZÜ,ÜSKÜDAR İLÇELERİNE

ADANA,MERSİN,MUĞLA,ANTALYA,ANKARA,BURSA,EDİRNE,MANİSA TEKİRDAĞ
URFA,DİYARBAKIR
İZMİR,ÇANAKKALE,BALIKESİR,AYDIN,KAYSERİ,MALATYA,ELAZIĞ,ORDU,SAMSUN,TRABZON,BOLU,AMASYA
TOKAT,MUĞLA İLLERİNE

 

Kategoriler:

TSE CE BELGELİ PASLANMAZ BACA.ENDÜSTRİYEL PASLANMAZ ÇELİK BACA

200mm çap

100 Cm

316 kalite

CrNi çelik

Montaj için ayrıca bedel talep edilir

Endüstriyel Bacalarda Yangına direnç:

Yangına direnç sadece astar içinde meydana gelen kurum tutuşmasıyla ilgilidir. Bir baca hava ve/veya farklı gazları taşıyabilmelidir (EN 13084–1). Kurum tutuşmasına direnç sadece içerisinde yanabilir katı maddeler taşıyan baca gazları için doğrulanmalıdır.

Doğrulama için EN 13084-7’ya bakılmalıdır. Mamul, kurum tutuşmasına dirençli olarak tanımlanmışsa “G” harfiyle, aksi takdirde “O” harfiyle kısa gösterilir.

Endüstriyel Bacalarda Gaz Sızdırmazlığı

Mamul EN 13084-7’ye göre H0 Sınıf gaz sızdırmaz olmalıdır.

Mamul EN 13084-7’ye göre H0 Sınıf gaz sızdırmaz olmalıdır. Bu şartı karşılamak için tasarım EN 13084-7’ye, mamul bu standarda belirtilen niteliklere ve kontrollere uygun olmalıdır.

 

Endüstriyel Bacalarda Yapım Ayrıntıları

 

Dış levhalarda kesilerek delikler açıldığında köşeler EN 13084-7’e uygun olarak yuvarlatılmalıdır.

Flanşlar ve astar üzerindeki deliklere yapılan takviyeler kesintisiz olarak kaynak yapılmalıdır.

Astar, taban levhasına, taban levhası da köşebentlere veya takviye elemanlarına kesintisiz olarak kaynak edilmelidir. Sıkıştırma halkaları, tasarım izin veriyorsa, aralıklı olarak kaynak edilebilir. Bununla birlikte havaya veya baca gazlarına maruz kalan yarıkların korozyona karşı sızdırmazlığı sağlanmalıdır.

Muhtelif kapasitelerdeki merkezi ısıtma tesisleri, sınai ve ticari tesislerde genel olarak yapı dışında, ayrık nizamda uygulanan baca tipi ve şeklidir. Serbest duran bacaların yapısal tasarımı, mekanik dayanıklılığı kararlılığı ve kullanım emniyetini sağlamak için çalışma şartlarının ve diğer etkilerin hesaba katılması gerekir.

Serbest Duran baca imalatı yapılabilmesi için EN 13084–8’ye göre yetkili onaylanmış kuruluştan fabrika imalat kontrol belgesine sahip olmalı, ürün ile ilgili CE uygunluk beyanlarını sunmalıdır.

Duman gazları, kimyasal atık gazlar veya bileşenleri ile endüstriyel atık gazlarının tahliyesi için uygundur.

Endüstriyel tesislerde, Katı, Sıvı ve Gaz yakıtlı yakıcı cihazlarda ve ısı merkezlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için dizayn edilen baca sistemlerin, üretim ve montajının tamamı fabrika binamızda profesyonel ekiplerimizce gerçekleştirilmektedir.

Kendi kendini taşıyan ve Konstrüksiyonlu baca sistemleri olarak adlandırılan uygulamaların, statik hesapları yapılarak bulunan donelere uygun projelendirilip imalatı yapılmaktadır.

Baca sistemlerinin montaj uygulaması, belirli bir yöntem dahilinde proje ve statik güvenlikler doğrultusunda titizlikle yürütülen çalışmalar ile gerçekleştirilmektedir. Bu tarz sistemlerde montaj mahallinin baca sistemine uygunluğu ön plana çıkmaktadır.

Yapılacak ön çalışma ile temel detayları, rüzgar yükleri, deprem yükleri, titreşim-salınım durumu, iş güvenliği ve genel fiziki durum değerlendirilmesi yapılmaktadır. Atık gazların atmosfere taşınması için kullanılan ve baca gazı(belirli sıcaklığa kadar) ile temasta bulunan iç yüzey AISI 316 L(1.4404) paslanmaz çelik sacdan üretilmektedir. Çift cidarlı bacalarda taş yünü izolasyon kullanılmaktadır.

Baca gazı sıcaklığının yüksek olduğu durumlarda özel alaşımlı paslanmaz çelikler kullanılmaktadır. Bu tarz sistemlerde yüksek sıcaklığa dayanıklı izolasyon malzemesi kullanılmaktadır. Firmamız 900°C (T900) sıcaklığa dayanıklı baca sistemi üretimi ve montajı gerçekleştirmektedir. Baca sistemleri birleşiminde TİG, MİG ve ARK KAYNAK yöntemleri kullanılmaktadır. Baca taşıyıcı bölümü çelik sacdan veya paslanmaz çelik sacdan üretilmektedir. Kaynak birleşimleri EN 287-1 sertifikalı kaynak operatörleri tarafından standartlara uygun şekilde yapılmaktadır.

Baca sistemi flanş bağlantılı olarak birleştirilmektedir. Flanş birleştirme noktalarında yüksek ısıya dayanıklı özel contalar kullanılmaktadır. Flanş birleştirmelerinde kesinlikle asbest içeren contalar(amyant v.b.) kullanılmamalıdır. Baca kesit hesapları standartlara uygun yapılmaktadır. Baca sistemi sıvı, katı ve gaz yakıtlı yakma ocaklarında tek ve çift cidar olarak, farklı dizayn yöntemleriyle üretilmektedir.

Endüstriyel baca sistemlerinde, TS EN 13084-1/-7 ve TS 11382 ve CE SERTİFİKALI üretim gerçekleştirmektedir. “Üretim sertifikaları konusundaki çeşitliliği ile kendi sektörünün lider firmasıdır”

TS EN 13084-1 Bacalar – Serbest duran

 

TSE CE CERTIFIED STAINLESS STEEL INDUSTRIAL STAINLESS STEEL CHIMNEY

200mm diameter

100 cm

316 quality

CrNi steel

A fee is requested for assembly.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“TSE BELGELİ PASLANMAZ BACA” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top